Cesta do bájného Ender Worldu

Objevujte nekonečné světy a budujte úžasné věci od nejjednodušších domků po nejgrandióznější hrady. 

Kdy: 1.7. - 13.7.2023     Kde: RS Máj, Plasy    Cena: 7 777 Kč

Letní tábor Plasy

Akční léto pro všestranné děti

I v sezóně 2023 Vás zveme na červencové běhy letního dětského tábora do RS Máj v západočeském městečku Plasy. Jelikož jsme toto středisko na podzim roku 2010 získali pod naši patronaci, snažíme se každý rok pracovat na jeho vylepšení, a tak věříme, že i v nové sezóně budete velmi překvapeni, kolik příjemných změn jsme pro vás přichystali.

Středisko

Areál dětského tábora Máj v městečku Plasy se nachází v lokalitě, která díky velkému množství historických památek patří k nejnavštěvovanějším v Plzeňském kraji, a to zcela po právu. Pro děti je atraktivní náplní výletů návštěva plzeňské zoologické zahrady, botanické zahrady a Dino parku s 3D kinem. Novinkou, která zaujme snad každého, kdo se v tomto městečku objeví, je od roku 2011 otevřený Fantasy minigolf, který rozhodně stojí za Vaši návštěvu.

Objekt samotný se rozkládá na travnaté ploše při pravém břehu řeky Střely. Zděné baráčky umožňují ubytování nejmenších dětí. V 6 lůžkových chatách a 4 lůžkových chatičkách nocují starší děti a pro nejstarší táborníky jsou připraveny 2 a 4 lůžkové stany s podsadou. Ve všech ubytovacích prostorách jsou zajištěny standardní lůžkoviny, nicméně dětem od cca 12 let doporučujeme přibalit vlastní spací pytel pro případ, že na ně vyjde tolik oblíbené dobrodružné spaní ve stanech - nic totiž nezahřeje tolik jako vlastní spacák.

V areálu jsou pro děti plně k dispozici hřiště na beach-volejbal, dvě víceúčelová hřiště na míčové hry, nové velké víceúčelové hřiště, basketbalové koše a stoly na ping-pong. Ve společenské místnosti mohou děti využít stolní fotbálek. Kromě toho na ně čeká i dobře vybavený sportovní sklad. V horkých letních dnech děti jistě rády využijí k osvěžení říční brod již zmiňované řeky Střely nebo studánku Prelátku, která díky své výborné kvalitě vody nese označení Pramen zdraví, nebo naše tolik oblíbené verandové skotské střiky :o). K nejrůznějším hrám nám slouží okolní smíšené lesy, které jsou odkloněny od frekventovaných silničních tahů, a riziko případných úrazů při přechodu na hry je tak minimální. Velkou výhodou tohoto střediska je jeho poloha mimo civilizaci, ale přesto co by kamenem dohodil od městečka Plasy.

Termín a cena: 

 • 1. běh: 1. 7. - 13. 7. 2023
 • Cena: 7 777,-

V ceně je zahrnuto:

 • ubytování (6 a 7 lůžkové pokoje na baráčkách, 6 lůžkové chaty, 4 lůžkové chatky, 2 a 4 lůžkové stany - doporučujeme vlastní spací pytel)
 • doprava - vyhrazenými autobusy z nástupních míst: Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Bílina, Most, Žatec, Praha, Plzeň (v případě zájmu a dostatečného počtu dětí - Karlovy Vary, Nový Bor, Česká Lípa, Beroun, Rokycany)
 • stravování - 5 - 6x denně, pitný režim
 • pojištění
 • odborný zdravotní a pedagogický dozor
 • veškerý program, odměny, diplomy, památeční glejt, banket, ohňostroj

Program tábora

 • pro milovníky dobrodružství: oblíbené bojovky a výpravy do míst zcela neznámých
 • pro příznivce joggingu: běhací hry, při kterých se děti alespoň trochu unaví a po večerce zalehnou
 • pro novodobé Einsteiny: vědomostní a logické hry, kde se prokáže, zda má povinná školní docházka vůbec nějaký smysl
 • pro sportovní nadšence: sportovní turnaje, kde se poměří nejen mezi sebou, ale i s dospěláky
 • pro vyznavače rámusu a pohybů v rytmu písní nových i dávno minulých: táborové diskotéky a velký taneční diskomaraton
 • a samozřemě pro všechny zkušené i méně zkušené "táborové pařmeny": závěrečná vánoční párty, při které poteče pestrobarevné nealkoholické pití proudem a nejeden gurmán si přijde na své

Celotáborová hra - Minecraft

Hrajete rádi počítačové hry a máte pocit, že jste jimi leckdy tak pohlceni, že nejste schopní odtrhnout oči od brazovky? Chtěli byste se stát součástí jedné z nejoblíbenějších her současnosti a to zcela bez počítačů a telefonů? Vydejte se s námi do světa Minecraftu, do světa kreativity, tajemna a nekonečných bojů s nepřátelskými moby. 

Každičký den, každičkou noc se společně budeme snažit přežít a najít vzácné bloky, suroviny, které nás dovedou do Ender Worldu. Naším úkolem bude rozluštit záhadu rozpadajících se pixelů a zabít draka, který už dlouhou dobu terorizuje veškeré postavičky a ničí vše, co mu přijde do cesty... Podaří se Stevovi a Alexovi postavit všechny portály a dosáhnout tak cíle hry - zabít Ender draka? Pokud chcete znát odpověď, už dále neváhejte a vyplňte svou přihlášku!

Přihláška na tábor