Kdy: 29.6. - 11.7.2024     Kde: RS Máj, Plasy    Cena: 7 997 Kč

Percy Jackson nikdy nechtěl být polobohem. Není se čemu divit. Párkrát ho to už málem stálo život. Pokud tohle čteš a máš pocit, že jsi taky něco takového, radím ti. Uvěř té lži, kterou ti máma nebo táta o tvém narození řekli, a pokus se vést normální život. Být polobohem je nebezpečné, děsivé a náročné. Jestli ti přijde, že bys mohl být jedním z nás okamžitě na to přestaň myslet. Jakmile to jednou zjistíš, je jenom otázkou času, než to zjistí i ONI a přijdou si pro tebe. Neříkej potom, že jsem tě nevaroval. 

Letní tábor Plasy

Akční tábor pro všestranné děti

I v sezóně 2024 Vás zveme na červencové běhy letního dětského tábora do RS Máj v západočeském městečku Plasy. Jelikož jsme toto středisko na podzim roku 2010 získali pod naši patronaci, snažíme se každý rok pracovat na jeho vylepšení, a tak věříme, že i v nové sezóně budete velmi překvapeni, kolik příjemných změn jsme pro vás přichystali.

Program tábora

 • pro milovníky dobrodružství: oblíbené bojovky a výpravy do míst zcela neznámých
 • pro příznivce joggingu: běhací hry, při kterých se děti alespoň trochu unaví a po večerce zalehnou
 • pro novodobé Einsteiny: vědomostní a logické hry, kde se prokáže, zda má povinná školní docházka vůbec nějaký smysl
 • pro sportovní nadšence: sportovní turnaje, kde se poměří nejen mezi sebou, ale i s dospěláky
 • pro vyznavače rámusu a pohybů v rytmu písní nových i dávno minulých: táborové diskotéky a velký taneční diskomaraton
 • a samozřemě pro všechny zkušené i méně zkušené "táborové pařmeny": závěrečná vánoční párty, při které poteče pestrobarevné nealkoholické pití proudem a nejeden gurmán si přijde na své

Termín a cena: 

 • 1. běh: 29. 6. - 11. 7. 2024
 • Cena: 7 997,-

V ceně je zahrnuto:

 • ubytování (6 a 7 lůžkové pokoje na baráčkách, 6 lůžkové chaty, 4 lůžkové chatky, 2 a 4 lůžkové stany - doporučujeme vlastní spací pytel)
 • doprava - vyhrazenými autobusy z nástupních míst: Ústí nad Labem, Teplice, Bílina, Most, Žatec, Praha, Plzeň (v případě zájmu a dostatečného počtu dětí - Karlovy Vary, Nový Bor, Česká Lípa, Děčín, Beroun, Rokycany)
 • stravování - 5 - 6x denně, pitný režim
 • pojištění
 • odborný zdravotní a pedagogický dozor
 • veškerý program, odměny, diplomy, památeční glejt, banket, ohňostroj

Středisko

Areál dětského tábora Máj v městečku Plasy se nachází v lokalitě, která díky velkému množství historických památek patří k nejnavštěvovanějším v Plzeňském kraji, a to zcela po právu. Pro děti je atraktivní náplní výletů návštěva plzeňské zoologické zahrady, botanické zahrady a Dino parku s 3D kinem. Novinkou, která zaujme snad každého, kdo se v tomto městečku objeví, je od roku 2011 otevřený Fantasy minigolf, který rozhodně stojí za Vaši návštěvu.

Objekt samotný se rozkládá na travnaté ploše při pravém břehu řeky Střely. Zděné baráčky umožňují ubytování nejmenších dětí. V 6 lůžkových chatách a 4 lůžkových chatičkách nocují starší děti a pro nejstarší táborníky jsou připraveny 2 a 4 lůžkové stany s podsadou. Ve všech ubytovacích prostorách jsou zajištěny standardní lůžkoviny, nicméně dětem od cca 12 let doporučujeme přibalit vlastní spací pytel pro případ, že na ně vyjde tolik oblíbené dobrodružné spaní ve stanech - nic totiž nezahřeje tolik jako vlastní spacák.

V areálu jsou pro děti plně k dispozici hřiště na beach-volejbal, dvě víceúčelová hřiště na míčové hry, nové velké víceúčelové hřiště, basketbalové koše a stoly na ping-pong. Ve společenské místnosti mohou děti využít stolní fotbálek. Kromě toho na ně čeká i dobře vybavený sportovní sklad. V horkých letních dnech děti jistě rády využijí k osvěžení říční brod již zmiňované řeky Střely nebo studánku Prelátku, která díky své výborné kvalitě vody nese označení Pramen zdraví. Nebo naše tolik oblíbené verandové skotské střiky :o). K nejrůznějším hrám nám slouží okolní smíšené lesy, které jsou odkloněny od frekventovaných silničních tahů, a riziko případných úrazů při přechodu na hry je tak minimální. Velkou výhodou tohoto střediska je jeho poloha mimo civilizaci, ale přesto co by kamenem dohodil od městečka Plasy.

Celotáborová hra - Percy Jackson

Nikdy jsem nechtěl být polobohem. Nikoho jsem o to neprosil. Není se čemu divit. Párkrát mě to málem stálo krk.

Pokud tohle čteš a máš pocit, že jsi taky něco takového, radím ti. Uvěř té lži, kterou ti máma nebo táta o tvém narození řekli, a pokus se vést normální život. Být polobohem je nebezpečné, děsivé a náročné. Jestli ti přijde, že bys mohl/a být jedním z nás okamžitě na to přestaň myslet. Jakmile to jednou zjistíš, je jenom otázkou času, než to zjistí i ONI a přijdou si pro tebe. Neříkej potom, že jsem tě nevaroval. Poté co zjistíš, že jsi jedním z nás, už tvůj život nikdy nebude normální. Stejně jako ten můj, když jsem ve dvanácti zjistil, že můj táta nezmizel na moři, a že to nebyl žádný obyčejný smrtelník ale sám Poseidón. Bůh moří z pradávných řeckých bájí a pověstí. Tak jsem už málem tak stokrát přišel o život.

Z mého nejlepšího kamaráda se vyklubal napůl kozel, obvinili mě z krádeže blesku, pokusilo se mě zabít asi všechno od mojí učitelky až po Mínotaura a bydlím teď na jahodové farmě v táboře polokrevných.

Osud si ale nevybíráme, a pokud se stále nebojíš a máš pocit že bys mohl/a patřit do tábora polokrevných, tak za námi přijeď toto léto a zjisti, který z řeckých bohů a bohyň je tvým rodičem.

Video - na to musíte ještě chvíli počkat

Přihláška na tábor